Dovolená snů


Pomalu se blíží léto a s ním spojený i čas dovolené. Jestli patříte mezi milovníky sluníčka a teplých letních dní, proč nezačít s plánováním hned teď. Vidina průzračně modrého moře vám jistě pomůže rozmrznout v chladných zimních dnech. Přemýšlíte, kam letos vyrazit? A už jste slyšeli o luxusních plavbách? Vydáte-li se na takovou plavbu, věřte, že si budete připadat jako na Titanicu. S tím rozdílem, že vás nečeká utonutí v ledové vodě, ale zábava, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.
dvě výletní lodi

Tento typ dovolené je velmi populární především v Americe, kde můžete obeplout celý Karibik, nebo se vydat dokonce až na Aljašku. V posledních letech se však těší zájmu i v Evropě, jejíž pobřeží přímo vybízí k objevování z lodní paluby. Na trhu je několik společností poskytujících luxusní plavby. Každá vlastní větší množství lodí, jež se od sebe liší vybavením, trasou, po níž se vydávají a počtem dní, které na moři stráví. Vzhledem k tomu, že se v tomto byznysu točí spousta peněz, společnosti se předhánějí, aby právě jejich nejnovější lodě splňovaly vše, po čem jen člověk může zatoužit.

Na co se tedy těšit?

Čeká vás ubytování v překrásných kajutách. Vybírat můžete z několika typů. Od standardních, které sice nemají okna, ale přesto jsou velmi útulné, přes kajuty v nejvyšších podlažích s balkónem a výhledem na oceán. Stravovat se budete v těch nevybranějších restauracích, jejichž menu je vždy tvořeno několika chody. O večerní program se postarají zábavné show, kasina či večerní bary. Nejnovější lodě dnes nabízí i kino sály nebo ledovou plochu, na které shlédnete krasobruslaře ze všech koutů světa.
bord restaurace

Přes den si budete užívat pobytu na pláži, prozkoumávat přístavní městečka, nebo se účastnit nejrůznějších doprovodných aktivit, jako je například plavání s delfíny. V případě, že budete trávit den na palubě, čeká na vás několik bazénů s tobogány, wellness centrum, posilovna či jiné sportovní vyžití.