Jak si vybrat realitní kancelář


Nejen prodej, ale i koupě nemovitosti je vždy významným krokem, a to nejen v celé domácnosti. Jedná se o závažný úkon, který by se za žádných okolností neměl podcenit. Mnoho lidí se nechá nalákat na prodej nebo koupi nemovitosti a to tzv. bez realitky. Vidí totiž mnohem levnější cenu, bez jakýchkoliv poplatků. Něco takového je ale velmi ošemetné, protože jedině právník vidí, jaké náležitosti nás mohou poškodit nebo ošidit.
Žádný chytrý člověk rozhodně nepřistoupí na realitní úkon bez právníka. Realitní kancelář, je schopna zaručit, že všechny úkony, a to dokonce i vložení informací do katastru nemovitostí udělá tak, jak mají být.
klíče od agenta
Kromě toho také zaručí, že nebudete nijak poškozeni. Jsou ale realitní kanceláře, které jsou dobré, a jsou i ty, které jsou špatné. Určitě je vám více než jasné, že obchod s nemovitostmi láká i ty méně poctivé obchodníky. Narazit na takovou společnost, pro kterou je zásadní nejvyšší zisk, a to na úkor zákazníka, rozhodně není obtížné. Je tedy více než důležité při výběru služeb dávat velký pozor.
Ptáte se, jak byste si měli vybírat a jaké byste měli dodržet zásady? Pak si kladete velmi dobré otázky.
klíč k domu
Odpověď je velmi jednoduchá. Měli byste si vybrat jednu jedinou realitní kancelář. Na každém rohu jich v dnešní době nalezneme již mnoho. Je potřeba udělat si čas a projít recenze těchto kanceláří. Po první výběru se vám jistě jejich počet sníží. Na konci vám většinou zbydou dvě. Z těchto si vyberte tu, která se vám jeví jako nejsolidnější.
Rozhodně byste po telefonické domluvě měli kancelář navštívit. Realitní makléř s vámi na místě projde požadavky a vysvětlí vám veškerá stanoviska k dané situaci. Je opravdu důležité poslouchat názory, které vám bude makléř sdělovat.
Je důležité s makléřem navštívit danou nemovitost. Poskytne vám své rady a zkušenosti, jak byste neměli jít pod cenu nebo nenaletět nabídce, která bude předražená. Pozor byste si měli dávat zejména na nereálné sliby a nabídky.
Ta kancelář, která je opravdu seriózní vám vždy poskytne právní poradentství a také administrativní servis.