Za zábavou, romantikou a skvělou kuchyní


Řím stejně jako Praha nabízí návštěvníkům širokou škálu možností, jak si dny strávené ve městě užít. Řím je velice kosmopolitní město a určitě se pří pobytu v této historické a zároveň moderní destinaci nebudete nudit.

Letecky je to nejlepší

Do Říma se nejrychleji dostanete letecky přímou linkou z Prahy. Pokud máte trpělivost a počkáte si, najdete letenky praha řím https://levneletenky.cz/letenky-praha-rim.html za velice příznivé ceny, které můžou být mnohem nižší než cesta autem, když vezmete v úvahu počet km, ceny benzínu, poplatky za dálnice a za tunely a mosty. Navíc cestou autem si vyplýtváte den volna na cestu tam a další den na cestu zpět. Také je nutné připomenout, že tak dlouhou cestu by bez odpočinku určitě neměl řídit jediný člověk, protože únava patří mezi rizikové faktory při dopravních nehodách.

řím2

A i když třeba dopravní nehoda není zaviněná, určitě jde minimálně o zkaženou dovolenou. Proto se jako mnohem lepší, bezpečnější a pohodlnější varianta jeví letecká doprava.

Z letiště

Řím má dvě letiště a to, na kterém se ocitnete, je dané leteckou společností, která vás doprovází. Obě letiště jsou mimo Řím a mají zajištěnou rychlou dopravu do metropole 24 hodin denně. Pro pohodlnější cestovatele, kteří neradi jezdí vlakem a autobusem, jsou k dispozici vozy taxi a na letištích se dá také vypůjčit automobil.

řím3

Půjčení auta

Kdo chce ale trávit pobyt jen v Římě a u nedalekého moře, měl by si půjčení auta dobře promyslet. Řím může být pro cizince za volantem hodně chaotickým místem, kde je teprve pozdě v noci doprava relativně dobře zvládnutelná, a to za předpokladu, že je v autě navigace. Označení ulic cedulemi pověšenými na domech ve městě je totiž v noci dost špatně čitelné, protože jde o esteticky a historicky zajímavý druh „názvu ulice vyrytého do kamene“, což je v noci nepoužitelné. Přes den je Řím hodně bláznivý a jízda v autě silně adrenalinová. To už je lepší variantou dopravit se na hotel taxíkem a půjčit si na projížďky po širokém okolí kolo, třeba i elektrické.