Bydlíte ve městě a chybí vám příroda? Nebo byste ji chtěli jen dostat k vám domů? Přírodní prvky jsou krásným doplňkem a slušet budou jistě i vašemu domovu. Dodáte mu tím šmrnc a nejlepší je, že si to mnohdy můžete udělat sami jen za pár korun.
přesazování kaktusů


Zahrádka klidně i v bytě
Jedním ze způsobů, jak si domů přinést trochu života, jsou květiny. Stačí je nasázet do květináčů a rozmístit různě po bytě. Pokud to ale chcete mít ještě zajímavější, pořiďte si dřevěnou paletu, opřete ji rovnou stranou o zeď, mezi jednotlivé desky natáhněte netkanou textilii a vysypejte ji zeminou. Poté stačí zasadit květiny a máte doma krásnou horizontální zahrádku. Jen se o ni nesmíte zapomenou pěkně starat.

I dřevo může svítit
Jednoduchou lampu si vyrobíte z kousku větve. Zajděte si na procházku lesem a rozhlídněte se, kde takovou vhodnou větev najdete. Postavte ji někde do rohu a pořiďte na ni žárovku. Uvidíte, jak se váš koutek najednou zútulní!
stůl květinářky

Dřevo, a zase dřevo
Nemusíte prolézat lesy a tahat se domů s větvemi, abyste si mohli pořídit dřevěné doplňky. Dřevěné talířky, příbory nebo misky dokáží udělat mnoho. Jsou to krásné designové kousky, které mnohdy vyrábějí lokální prodejci a umělci.

Kámen je také příroda
Ačkoli se to možná nezdá, i kámen může být krásným přírodním prvkem ve vašem bytě. Můžou to být maličkosti, jako třeba pumpička na mýdlo, svíčka, nebo květináč, ale také větší věci, jako je stůl, krb, či kuchyňská deska. Volba je jen na vás.

Kámen, a zase kámen
Skvělým tipem je kámen ve skleněné váze. Stačí koupit větší skleněnou nádobu a vyskládat ji menšími kameny. Až se příště budete vracet z procházky, přineste si domů kaménky. Pokud třeba hodně a rádi cestujete, pak si z každé dovolené či výletu můžete přivézt jeden kamínek, který do vázy přidáte. Budete tak mít krásný suvenýr úplně zadarmo, a ještě vám to ozvláštní interiér. A vás byt tak budou zdobit krásné vzpomínky z celého světa!