Lagom: šťastný život po švédsku


Pátrání po tom, proč jsou severské státy spokojenější, než zbytek světa odstartovalo dánské hygge. Hygge nás učil vytvořit si doma příjemnou atmosféru, zapálit svíčky, schoulit se do huňaté deky a začíst se do napínavé detektivky. 

Dnes se blíže podíváme na švédské lagom. 

Lagom = tak akorát, přiměřeně.

Co to přesně znamená? Švédové vychází z umírněnosti a rovnováhy ve všech oblastech lidského života, ať už je to práce, domov a tak dále.

Hlavní myšlenka je skromnost. Blízký je jim také ekologický styl života a rovnováha.

dívka

Rovnováha především

Vezměte si, snažíte se jíst zdravě, ale poněkud se vytratila radost z toho, když si dáte ten nejčokoládovější dort v cukrárně. Máte potom výčitky. Nebo se snažíte prorazit v práci, kde jste od nevidím do nevidím. Šidíte tak svou rodinu i své blízké. Naproti tomu Švédové si umí vytvořit a dodržovat onen balanc mezi vším.

Lagom můžete promítnout úplně do všech oblastí života. Známý je minimalistický skandinávský design nábytky i módy.

žena

Co se od Švédů naučit a jak to praktikovat u nás?

Hledejte potěšení a krásu ve zdánlivě jednoduchých až obyčejných věcech. České rčení, které bychom k lagom mohli přirovnat je: „V jednoduchosti je krása“.

Inspirace lagom:

  • Udělejte čistku šatníku a ponechte si jen ty kousky, které skutečně nosíte a které jsou vám příjemné. Zbytek dejte na charitu, prodejte nebo darujte.
  • Zútulněte si svůj domov. Pořiďte si nové dekorace. Rozbité věci spravte nebo vyhoďte.
  • Plánujte si čas se svými blízkými. Pravidelně navštěvujte rodiče a známé. Jednou za čas uspořádejte venkovní akci za jakéhokoliv počasí: piknik na dece, procházka nebo stavění sněhuláka.
  • Pravidelně se hýbejte, najděte si sport, který vás bude bavit.
  • Dbejte na ekologii, občas vyměňte auto za kolo, snižte spotřebu masa, šetřete vodou a doma uklízejte ekologickými prostředky.

Bez upřímné kámošky si svět nedovedete představit


Máte splín, propadáte se do smutné nálady, když se na sebe podíváte do zrcadla? Najednou vidíte ty záhyby, které jste dříve neviděla, kůže není napjatá jako ve dvaceti, víčka si říkají o operativní zákrok a celé vaše tělo volá po liposukci, zpevnění prsou, vypnutí obličeje, odstranění https://exceltown.com/navody/filtry-razeni-souhrny-atd/odstraneni-duplicit/ stařeckých skvrn, které se vám začínají objevovat na rukou. Vypněte pro tentokrát hlavu, ale než zmáčknete ten knoflík, zavolejte své věrné a nejlepší kamarádce https://www.onlinechlap.cz/bez-nejlepsi-kamaradky-se-nad-problem-nepovznesete/
Jakmile vás vyslechne, ví, která uhodila a přispěchá na pomoc. Jako když jste jí tenkrát pomohla vy, dnes vám to s láskou a pochopením vrací ona.dvě přítelkyně v přírodě
A vysvětlí vám, že se nepropadáte do deprese, že jste v tu chvíli jen ve špatný čas na špatném místě. Koukněte se do zrcadla, když přijdete od kosmetičky. Anebo ještě lépe. Začněte se sebou dělat něco jiného než se neustále pozorovat. A nejlepší je pohyb. Kámoška vás vytáhne ven ať prší nebo je krásně slunečno. Protože ví, že pohyb dělá člověku jen dobře. Na vzduchu se okysličuje mozek a začíná do něj proudit jiná energie, než když jste zabukovaná sama doma a utápíte se v slzách.
Kámoška vám začne nahazovat situace, kdy jste se cítila šťastná a spokojená, zároveň vás vyslechne, protože právě teď se potřebujete svěřit. Ale včas vás zabrzdí, když vycítí, že vaše nářky nikam nevedou a stále dokola se opakují. kámošky v přírodě u vodyDokáže poradit, nastaví vám zrcadlo, kde se třeba konečně poznáte a pochopíte, že neustálým stěžováním nic nevyřešíte. Vy musíte začít jednat, a proto je u vás vaše nejlepší přítelkyně, aby vám podala pomocnou ruku a pomohla najít řešení. Ona vás zná nejlíp a ví, na kterou strunu zabrnkat, aby vyloudila příslušný akord. A jakmile se zvuk dotkne vaší duše a vy budete konečně „sama u sebe“ a podíváte se spolu s vaší kamarádkou na to, co vás skutečně trápí, hlasité nářky ustanou. A vy začínáte v tichu řešit váš skutečný problém a máte to veliké štěstí, že v tu chvíli je s vámi vaše skutečná kamarádka.

Cvičení maminek s miminky


Pro maminky, které se po šestinedělí cítí dobře a chtěli by si zlepšit svou kondici je tu pár rad. I když se zdá, že je to složité, od miminka nemůžete ani nechcete odcházet pryč, je možné si hezky zacvičit a pořádně si to užít. Chcete vědět jak na to? Nejlepší možností je cvičit společně s děťátkem, některá centra se přímo na tento druh aktivity zaměřují.posilující žena.jpg

  • Jóga s miminky

S tímto cvičením můžete začít hned, jak se budete cítit po porodu dobře. Je to vhodné zhruba od 2 měsíců věku miminka do doby, kdy ještě samo nechodí. Výhodou je, že při tomto cvičení se zlepšuje fyzická kondice maminek, ale i miminkům jóga pomáhá v jejich vývoji. Rodič s dítětem spolupracuje dle vlastních možností a potřeb a budují svou interakci při cvičení. Součástí jógy je i relaxace. Co se týče starších dětí, které už umí chodit po svých, nebojte se, určitě můžete s děťátkem pokračovat, ale lekce jsou už zase trochu jinak vedené.

  • fitMAMI

Je to jeden s mnoha projektů zaměřený na cvičení maminek s jejich děťátky. Jde o cvičení venku, kde máme sebou spící miminko, větší se mohou přidat k vám nebo si hrají opodál. Procvičujeme zde celé tělo a potkáme se s ostatními maminkami v okolí. Kromě toho, že si zde můžeme zacvičit, je možnost se stát i instruktorem a tuto práci vykonávat se svým miminkem nebo batoletem. Instruktorky jsou po celé republice na větších i menších městech, takže službu má možnost využít skoro každý.

  • Běhání s kočárkem

Raději cvičíte sama? Nasaďte si sluchátka se svou oblíbenou hudbu a se svým spícím miminkem si dejte svojí trasu.

  • Cvičení podle videí

Jsou i videa, kde ukazují jak cvičit společně s miminky. Zkuste i při spánku vašeho potomka si udělat chvilku pro sebe, vytáhněte podložku a dejte si lekci jógy nebo pilates. Mějte ze sebe dobrý pocit a vylepšete si postavu.miminko sedící v trávě.jpg
 
Toto je jen pár nápadů, určitě se najdou i jiné. Základem je určitě nejdříve chodit na procházky a řídit se také svým tělem. Po porodu musíte respektovat nejen svoje dítě, ale i své tělo, ať si neublížíte. Nemějte strach, ono časem vše půjde a postava bude jako dřív.

Vše má svoje řešení


Díky bazénu si člověk může užít hodně zábavy, zvláště během letních měsíců, kdy i Vy zajisté oceníte to osvěžení. Jenže mnozí majitelé bazénu se na začátku koupací sezóny potýkají s tím, že je voda po napuštění opravdu studená, takže koupání není tak příjemné, jak by mohlo být. Koupat se ve studené vodě je pro někoho nemyslitelné, naštěstí existuje řešení, které se Vám bude zaručeně líbit, a na které se budete moct kdykoliv spolehnout.sun
Solární plachty jsou v dnešní době opravdu oblíbené, a proto na ně můžete narazit na mnoha místech. Jedná se o plachtu, která se umístí na hladinu vody. Potom už se postará o to, aby se voda ohřívala mnohem rychleji, než je tomu běžné. Navíc také omezí veškeré ztráty tepla, což nejeden majitel bazénu ocení. Na takové řešení se můžete bez obav spolehnout také Vy.
Aby bylo koupání zábavou
Pokud tedy chcete, aby byla voda ve Vašem bazénu vždy příjemné teploty a koupání pro Vás bylo jenom zábavou, tak se postarejte o to, aby bylo všechno v tom nejlepším pořádku, a Vy jste si tak nemuseli s ničím dělat starosti. Pořizovací cena takové plachty rozhodně není vysoká, takže si s něčím takovým nemusíte dělat starosti. Uvidíte, že si přijdete na své a budete nadmíru spokojeni.
Využijte tedy široké nabídky, ponořte se do ní a vyberte si v ní to, co Vám bude opravdu vyhovovat. Uvidíte, že narazíte na mnoho potřebných věcí, které by se Vám mohly při péči o Váš bazén hodit, a proto této skutečnosti kdykoliv využijte. Zaručeně si tak přijdete na své a nebudete muset ničeho litovat, protože se vždy dočkáte toho, co zrovna potřebujete, to je jistota. Spokojte se jenom s tou nejlepší nabídkou a začněte vybírat ještě dnes.cpool