Učení na počítači


Myslím si, že je opravdu hodně lidí, kteří využívají každý den informační technologie. A já abych se vám přiznala, tak já taky nejsem výjimka. Já totiž taky vyučuji malé děti na počítači a taky to, jak mají s počítačem správně zacházet. Neučím je pouze jenom ty základy, ale taky to, jako se o počítač starat. Že třeba nesmí například u počítače jíst anebo pít. Tedy alespoň takto nás na základní škole učili taky učitelé, že si máme dávat pozor, abychom počítač třeba neponičili jídlem anebo ne polili nějakým nápojem. To je pravda a rozumím tomu, protože si pamatuji, jak můj bratr, když dostal nový počítač, tak na něj vylil coca-colu. A taky nechápu, jak stále mohl tento nápoj pít, a ještě si tím poničit nový počítač, takže jsem potom řekla i všem žákům, dětem poradím, že raději ať jsou na počítači tak, když nemají v ruce a vedle sebe nějaký nápoj.

Někdy mobil zastane i počítač.

Takhle by se potom nic nenaučili. Navíc, informační technologie nám taky ukazuje, jak správně používat věci. Na internetu se díky informační technologie taky dozvíte, jak používat různé soubory a jak třeba například pracovat s wordem anebo s excelem. A umíte práci, kde se používají třeba složité excelové tabulky?

Na počítači vyučuji ostatní lidi.

Já jsem ještě před pěti lety neuměla absolutně nic, proto jsem také absolvovala dvouletý kurz, který se věnuje počítači a taky informační technologií. Naučila jsem se tam opravdu mnoho věcí a informací, které k životu potřebuji. A nyní jsem už já v pozici učitele, kdy učím všelijaké základy a taky něco více malé děti, a tak i dorostence. Myslím si, že žijeme opravdu už v té době, kdy je opravdu skoro všechno digitální a taky online, takže každý by měl znát o něco více než jenom základy informační technologie a dalších podobných znalostí, co se týče počítače. Nebo vám by se nelíbilo mít perfektní znalosti na počítači? 

Domluvit se s IT odborníkem může být pro některé složité


S některými IT odborníky rozhodně není jednoduché se domluvit. Mnoho lidí o IT specialistech tvrdí, že mají svůj svět. Možná, že se vám někdy stalo, že jste komunikovali s nějakým IT specialistou a když jste mu vysvětlovali problém, jaký vás potkal a už jste dokončili svou myšlenku, slyšeli jste z druhé strany sluchátka ticho. Člověk se tak mohl opatrně zeptat, jestli jej někdo poslouchá a až za několik sekund se vám IT specialista ozval s tím, že vás poslouchá a to po celou dobu. Je jasné, že když člověk nedostane ihned zpětnou vazbu, může z toho být nesvůj, protože se mohlo stát, že se spojení přerušilo a člověk tak bude muset nejenže zavolat znovu, ale také vše znovu vylíčit.

pěkný notebook

Je možné, že daný člověk neodpovídal z toho důvodu, že přemýšlel nad daným problémem a jak by se dal daný problém vyřešit. Mohl také myslet na něco úplně jiného, ale je pravděpodobnější, že se vás snažil vyslechnout a ihned začal přemýšlet, jak by se to dalo vyřešit a případně, zda by něco takového zvládnul a hlavně kdy by si na opravu vašeho počítače nebo notebooku udělal čas.

IT specialistům se při popisu problému honí v hlavě mnoho věcí a tak se není čemu divit, že nereagují ihned. Možná ale z toho důvodu si mnoho lidí myslí, že právě IT specialisti mají svůj svět, protože předpokládají, že by běžný člověk odpověděl ihned.

hezký notebook

Člověk musí všechny okolo sebe brát takové, jací jsou a to včetně IT specialistů. Ti takoví opravdu bývají a člověk tak musí nějakou dobu počkat, než se specialista zamyslí a přijde s odpovědí.

Dnešní lidé by chtěli odpovědi hned, ale někdy to tak rychle skutečně nejde, protože nikdy nevíte, kolik toho má daný člověk ještě na práci předtím, než bude schopen dostat se k vašemu počítači nebo co dělá právě teď, takže nemá tolik času.

Je potřeba všechny okolo nás respektovat a to včetně IT specialistů.

Astrologie a informační technologie


Počítače, internet, spojení s celým světem. Všechno je propojené, a když ne, tak časem bude. To je úkol této doby, úkol Vodnáře. Naše technicky vyspělá civilizace se každým dnem zdokonaluje a vylepšuje. Co k tomu Astrologie?
Pojďme se podívat na 11.dům, kde se cítí Vodnář, jako doma. Dům skupin, zájmových útvarů – prostě shluk lidí s nějakým cílem. Vodnář neřídí pouze jednotlivce, ale nejlépe celé skupiny – tam, kde je hodně lidí. Když je v 11.domě planeta Neptun, demonstrace je to, co nás uspokojí. Nekontrolovatelný chaos lidí, který pořádně neví, co chce. Typické pro kvadraturu Urana v 11.domě a Marta.
vládnoucí planeta služeb - Uran
Znamení Vodnáře nám může dát nové zážitky, které ještě neznáme. Může nás přivést do skupin, kde se může více rozvíjet náš talent, ba i do pracovního kolektivu s počítači. Vodnář ale stírá rozdíly, je to masa lidí bez tváře – na rozdíl od znamení Lva, který je osobitý.
Planeta Uran – vzpoura, touha po změně. Impulsivnost a ve spojením s Martem i agrese. Planeta Uran nám v horoskopu ukazuje, kde a co máme v našem životě změnit.
astrologický vládce IT  – Znamení Vodnáře
Na závěr si vezmeme naše informační technologie. Umělá inteligence a témata s tímto spojené. Ideální pracovník v oblasti IT by měl mít v 6.domě znamení Vodnáře či planety, které mají nějaké aspekty k planetě Uran. Co by takový člověk mohl dosáhnout? Změnu v chodu již zajetých věcí a hledání nových, alternativnějších pohledů na věc. Mohl by propojit, co se dá – ať již počítače do počítačové sítě, spojit více aplikací v jednu výkonnější, vyvinout super-mobil, kde člověk nalezne vše, o čem kdy snil. S psychologického hlediska by měl být extrovert, protože má tendenci s problémem spolupracovat a sdílet s ostatními. Lidé s podobnou konstelací jsou v dnešní době IN. Protože tuto dobu vystihují. Ale počkejte za dalších 2.000let, kdy se éra Vodnáře změní na éru Kozoroha. To již ale bude námět jiného článku.

Ruční bazénový vysavač zastane stejnou práci, jako jeho robotický kolega


K základnímu vybavení bazénového příslušenství patří vysavače. Pro čistotu vody jsou nezbytné, neboť s nimi poměrně spolehlivě odstraníte nečistotu ze stěn a ze dna nádrže. Filtrace zvládá sama o sobě pokrýt očistu vody, ale na povrchu vnitřních stěn bazénu se usazují přemnožené bakterie a ty je třeba odstranit mechanicky. Bez vysavače byste pouze plýtvali chemickými prostředky.

Charakteristika ručního čištění

V současné době jsou na trhu k dispozici plně automatické, poloautomatické, a ruční systémy. Všechny pracují na stejném principu a s přibližně shodnými výsledky, záleží tedy na každém z vás, kolik prostředků do nich hodláte investovat, a kolik fyzické námahy jste ochotni při čištění vynaložit.

bazén na vesnici

Nejjednodušším řešením je speciální nástavec, jakýsi kartáč na teleskopické tyči. Ruční bazénový vysavač se připojuje k bazénové filtraci a jeho hlavní předností je schopnost vyčistit skutečně celou vnitřní plochu nádrže. Zajedete s ním bez problémů do všech rohů a záhybů, což některé robotické stroje nezvládnou. Ovšem za předpokladu fyzické práce. Pro velké bazény se doporučuje spíše robotický vysavač, nebo poloautomatika, každopádně mechanický stroj vás přijde zhruba na tisíc korun a pokud k němu připočítáte výhodu zlepšení fyzické kondice, je rozhodně dobrou volbou.

Ruční čištění nemusí být tak pracné, jestliže v nádrži uplatníte solární plachtu, nebo zastřešení, které brání spadu nečistot do vody. A v průběhu koupání vypomůže i síťka pro zachycení trávy, listí, a hmyzu z hladiny.

odraz slunečníků

Jak často používat vysavač

Nemá smysl běhat s vysavačem kolem nádrže každý den, sáhněte po něm jen tehdy, kdy začínáte vnímat drobné nečistoty na dně a začínající tvorbu slizu. Většinou stačí čisticí proces spustit jednou za 14 dnů, přičemž téměř jednou tolik času ušetříte používáním krycí plachty, a to i v průběhu nočních hodin.