Myslím si, že je opravdu hodně lidí, kteří využívají každý den informační technologie. A já abych se vám přiznala, tak já taky nejsem výjimka. Já totiž taky vyučuji malé děti na počítači a taky to, jak mají s počítačem správně zacházet. Neučím je pouze jenom ty základy, ale taky to, jako se o počítač starat. Že třeba nesmí například u počítače jíst anebo pít. Tedy alespoň takto nás na základní škole učili taky učitelé, že si máme dávat pozor, abychom počítač třeba neponičili jídlem anebo ne polili nějakým nápojem. To je pravda a rozumím tomu, protože si pamatuji, jak můj bratr, když dostal nový počítač, tak na něj vylil coca-colu. A taky nechápu, jak stále mohl tento nápoj pít, a ještě si tím poničit nový počítač, takže jsem potom řekla i všem žákům, dětem poradím, že raději ať jsou na počítači tak, když nemají v ruce a vedle sebe nějaký nápoj.

Někdy mobil zastane i počítač.

Takhle by se potom nic nenaučili. Navíc, informační technologie nám taky ukazuje, jak správně používat věci. Na internetu se díky informační technologie taky dozvíte, jak používat různé soubory a jak třeba například pracovat s wordem anebo s excelem. A umíte práci, kde se používají třeba složité excelové tabulky?

Na počítači vyučuji ostatní lidi.

Já jsem ještě před pěti lety neuměla absolutně nic, proto jsem také absolvovala dvouletý kurz, který se věnuje počítači a taky informační technologií. Naučila jsem se tam opravdu mnoho věcí a informací, které k životu potřebuji. A nyní jsem už já v pozici učitele, kdy učím všelijaké základy a taky něco více malé děti, a tak i dorostence. Myslím si, že žijeme opravdu už v té době, kdy je opravdu skoro všechno digitální a taky online, takže každý by měl znát o něco více než jenom základy informační technologie a dalších podobných znalostí, co se týče počítače. Nebo vám by se nelíbilo mít perfektní znalosti na počítači?