Barvy promlouvají do životního stylu odvážným lidem


Oblékněte se podle nálady

Když nabídnete dětem barevné hračky, barevná trička, boty, kalhoty či mikinu, budou se z nich radovat mnohem víc, než z oblečení a hraček v šedé a černé. To samé se ale týká i dospělých a ti se mnohdy nechávají vtáhnout do negativních životních vzorců lidmi vnitřně staženými a nešťastnými, kteří projektují nábytek, textil a mnoho dalších produktů v barvách ponurých až zastřených. Buďte v tomto směru odvážní a vybírejte si oblečení podle vnitřního pocitu a nálady, zkuste to klidně s pastelovými barvami, stále se vyrábí a tak vaší poptávkou mohou převálcovat ty škaredé šedočerné modely.

barevné květiny

Barevné hrnky

To samé, co provedete s oblečením, můžete vytvářet i s hrnky na kafe nebo na čaj. Klidně si dopřejte svou klasickou kávu, nebo tu zdravější, alternativní, např. ájurvédskou, a zalijte si ji do hrnku barevného. Můžete mít doma celou sadu barevných hrnků a vybírat si opět nádobu pro nápoj podle momentální situace či nálady. Uvidíte, že bude život veselejší i s takovouto „maličkostí“.

dívka v černém oblečení

Květináče pokojových rostlin

Ozdobných květináčů se vyrábí celá řada a mnoho z nich je různobarevných. Máte-li doma více „pokojovek“, můžete je umístit do květináčů červených, fialových, růžových, hráškově zelených, žlutých, modrých či bílých a květináče můžete různě barevně sladit a kombinovat. Je to docela zábava a brzy zjistíte, že se některé barvy krásně hodí k okolnímu nábytku a dalším bytovým doplňkům.

Nebojte se barevných koberců

Domníváte se, že vaše koberce musí být striktně dané zaběhnutými styly béžové, okrové, šedé, tmavě hnědé a dalšími podobnými nevýraznými barvami? Vůbec to není pravda, prodávají se i krásné sytě barevné kousky, a s nimi perfektně oživíte obytný prostor. A pamatujte na jednu věc – čím tmavší koberec bude, tím více světla pohltí a o to více se tu budete cítit jaksi sevření a stísnění.

Moje cesta k meditaci


S meditací jsem se prvně setkala při hodině jógy, kdy cvičitelka rozdala deky, my jsme se položily s děvčaty na záda a poslouchaly krásné slova a zvuky. Opravdu jsem si tenkrát říkala jak sem hezky meditovala, ale bylo to spíše takové zklidnění a ukončení lekce jógy.  První opravdovou meditaci jsem prožila až když přišla silnější nervozita. Bolelo mě na hrudi a já jsem cítila potřebu dělat vše jen ne se uklidnit. Ale doporučení jak zvládnout tuto stresovou situaci znělo jasně. Zalehni a medituj. Já jako člověk zaměřený na výkon, zvyklý podávat nadprůměrné výkony a plnit úkoly bez řečí jsem do toho šla. 

Meditace přispívá ke spokojenosti celé rodiny

Lehla jsem si na gauč, přikryla se dekou. Nasadila jsem si sluchátka a pustila si na Youtube, svou první meditaci. Abych ještě blíže specifikovala, tak šlo o řízenou meditaci. Řízená meditace mě provedla, dechem, vizualizací a představami, jak jsem u malého potoku, jdu postupně hlouběji až mě voda nadnese a očišťuje mě. A skutečně. Po skončení meditace, odvedení pozornosti od mých problémů byl klid. Meditaci jsem se začala věnovat pravidelně. Ráno po probuzení se mi líbí některé afirmace. Večer dávám přednost řízeným meditacím s nádechem léčení energie – čakry. Když mám čas tak i dopoledne jsem zkusila, meditaci, která Vás provede vaším nitrem. Vaším podvědomím. Vstoupíte do koutů své duše, i sem přemýšlela. Jestli už se nejednalo o hypnózu. Svůj stav bych přirovnala k absolutnímu uvolnění.

Meditace může být prevence před onemocněním, ale také jako součástí farmako  léčby.

Píšu, že se věnuji meditaci pravidelně, myslím, že člověku, který je zdraví stačí jedna, dvě meditace za den po čase třeba i za týden. Ale člověk, který řeší aktuálně nějaké psychické napětí jako třeba deprese nebo úzkost či panickou ataku by se měl věnovat meditaci pravidelně  ráno a hodinu před spánkem. Závěrem bych k meditaci řekla, že je důležité najít si svoje klidné místo, kde budete sami, nikdo Vás nebude vyrušovat, budete mít přiměřenou teplotu pokoje, lehnete si na postel a budete čekat co přijde. Důležité poselství na konec věř a víra tvá tě uzdraví. Když budeš opravdu věřit, že meditace tě posílí a uzdraví tě, začnou se dít změny.