Jak dostat domů přírodu


Bydlíte ve městě a chybí vám příroda? Nebo byste ji chtěli jen dostat k vám domů? Přírodní prvky jsou krásným doplňkem a slušet budou jistě i vašemu domovu. Dodáte mu tím šmrnc a nejlepší je, že si to mnohdy můžete udělat sami jen za pár korun.
přesazování kaktusů

 
Zahrádka klidně i v bytě
Jedním ze způsobů, jak si domů přinést trochu života, jsou květiny. Stačí je nasázet do květináčů a rozmístit různě po bytě. Pokud to ale chcete mít ještě zajímavější, pořiďte si dřevěnou paletu, opřete ji rovnou stranou o zeď, mezi jednotlivé desky natáhněte netkanou textilii a vysypejte ji zeminou. Poté stačí zasadit květiny a máte doma krásnou horizontální zahrádku. Jen se o ni nesmíte zapomenou pěkně starat.
 
I dřevo může svítit
Jednoduchou lampu si vyrobíte z kousku větve. Zajděte si na procházku lesem a rozhlídněte se, kde takovou vhodnou větev najdete. Postavte ji někde do rohu a pořiďte na ni žárovku. Uvidíte, jak se váš koutek najednou zútulní!
stůl květinářky
 
Dřevo, a zase dřevo
Nemusíte prolézat lesy a tahat se domů s větvemi, abyste si mohli pořídit dřevěné doplňky. Dřevěné talířky, příbory nebo misky dokáží udělat mnoho. Jsou to krásné designové kousky, které mnohdy vyrábějí lokální prodejci a umělci.
 
Kámen je také příroda
Ačkoli se to možná nezdá, i kámen může být krásným přírodním prvkem ve vašem bytě. Můžou to být maličkosti, jako třeba pumpička na mýdlo, svíčka, nebo květináč, ale také větší věci, jako je stůl, krb, či kuchyňská deska. Volba je jen na vás.
 
Kámen, a zase kámen
Skvělým tipem je kámen ve skleněné váze. Stačí koupit větší skleněnou nádobu a vyskládat ji menšími kameny. Až se příště budete vracet z procházky, přineste si domů kaménky. Pokud třeba hodně a rádi cestujete, pak si z každé dovolené či výletu můžete přivézt jeden kamínek, který do vázy přidáte. Budete tak mít krásný suvenýr úplně zadarmo, a ještě vám to ozvláštní interiér. A vás byt tak budou zdobit krásné vzpomínky z celého světa!

Jak se co nejsnadněji přestěhovat?


Čeká vás stěhování? Šílená představa, dáte mi za pravdu? Už jen samo rozhodnutí změnit bydliště je složité, natož pak najít si nový (lepší) byt, vše ve starém zabalit a převézt do nového, tam vybalit a rozložit nábytek tak, aby se vešel… když si takto procházíte stěhování krok po kroku, určitě vás, zrovna tak jako mě, polévá studený pot. Ale nebojte, poradím vám, jak se co nejsnadněji přestěhovat, abyste z toho neměli noční můry.
tlačení koule

Stěhováním určitě zásadně změníte i svůj dosavadní styl bydlení. Jistě nechcete, aby vaše hnízdečko působilo staromilsky, či snad ponuře. Tomu zabráníte tím, že si nový byt nebudete zavalovat věcmi, které vlastně ani nepotřebujete. Takže vám tím vlastně odpadne plno starostí. Jak to? No přeci, že nebudete muset plno serepetiček ze starého bytu zabalovat (a nejdříve nejspíš také oprašovat), převážet a opět vybalovat. A tak je to se všemi věcmi, to co nepotřebujete, to co jste neměli v ruce (nebo – dámy – na sobě) už nějaký ten rok, prostě vyhoďte.
klíče v zámku
Je mi jasné, že třeba nádobí, peřiny, ručníky, módní oblečení, křesla, pohovku, nábytek, ledničku, pračku, a mnoho dalšího, určitě nevyhodíte jen tak. Pokud je vše v zachovalém stavu, není ani důvod se toho zbavit a zbytečně pak utrácet peníze za nové věci. Že ale teď nevíte, kdo vám pomůže převézt to málo, co jste prostě nemohli, nebo nechtěli, vyhodit?

Nebojte, mám pro vás skvělou radu. Zjednejte si stěhovací firmu, která vám se vším pomůže, a na vás vlastně nezbude žádná práce a žádné starosti. Možná by vám pomohlo pár přátel, ale víte jak to chodí, nemají zrovna v daný termín čas, či si najdou jinou výmluvu. To profesionálové neudělají. A tak se spolehněte na spolehlivou stěhovací firmu. Nebudete litovat. Profesionálové se prostě nezapřou, a tak budete mít jistotu, že vám všechny vaše věci přepraví bez jediného škrábance.
vyskládané krabice
Navíc mají své velké automobily, do kterých se vejdou všechny vaše věci. A pokud nemáte nábytek ošetřen před poškozením, zapůjčí vám jejich obalové materiály.
A hlavně – máte jistotu, že nebudou (tak jako by to jistojistě udělali vaši přátelé)remcat, že máte těch vašich krámů nějak moc.

Kdo má židli, ten si bydlí


Ve velkých městech jsou dnes byty hodně drahé. Jejich ceny se pohybují v milionech, tak mnohé mladé rodiny volí bydlení v pronájmu. Jako startovací byt menší a starší. Například jen dvoupokojový s kuchyní a koupelnou. A aby si mohli časem pořídit (koupit) byt větší, musí ušetřit minimálně 1/5 z pořizovací ceny bytu.byt, kuchyň a obývací pokoj
 
Žijeme v 21. století, kde přesto mladé, dnešní, plně emancipované ženy, jsou stále stejné: studují, pracují, některé si zvolí kariéru. Ale uvnitř cítí, že naplněný pocit štěstí je v rodině. A touží mít svůj byt, ve kterém vytvoří pro své milované domov.
I když možná kvůli finančním možnostem si mnohé mladé rodiny ze začátku nemohou dovolit větší, pohodlný byt, navíc v novostavbě, tak vyhledávají po inzerátech menší byt. Třeba ve starších bytových domech. Ale snaží se je většinou najít tam, kde je v blízkosti kousek zeleně, kam se dá jít s dětmi. Nejlépe, když ten starší byt bude navíc v cihlovém domě.
Styl našeho bytuje v našich představách. Je to vytvoření útulného domova. Domov tvoří především mezilidské vztahy, ale i zdánlivé maličkosti, jako je například váza, lampa, pohodlné křeslo, měkké a krásné podušky se zajímavým designem, obraz a jiné. Žít v bytě nebo domě je ale trochu rozdílný.
 
V bytě není tolik starostí s jeho údržbou, kterou bychom věnovali při bydlení v rodinném domě. Lidé, kteří nikdy nežili v rodinném domě (například s rodiči), tak možná po vlastním domě touží, ale nedokážou si vše uvědomit, co takové bydlení obnáší. Tyto slova neznamenají odradit někoho od bydlení v rodinném domě, kde hlavní přednost tohoto bydlení je v soukromí a samostatnosti, jak si vše zařídíte podle svých představ. Bydlení v bytě je prostě jednodušší, bez mnohých starostí. městské byty s balkóny
 
Zařizování bytu je radost. Určitě do vašeho bytu patří sedací nábytek a jeho součástí tvoří židle. Takové, které budou nejenom podporovat vaše zdravé sedění, ale budou zároveň pohodlné. Ať jsou dvě nebo čtyři, dřevěné, kovové nebo skleněné, budou ve vašem bydlení nezbytností. Stojí za to, věnovat výběru židlí zvláštní pozornost.
 

Co dělat proti blechám v bytě


Sami si je samozřejmě domů nepřineseme, ale připutují k nám v srsti našich mazlíčků a začnou se vesele množit.
 
Než začnete panikařit, přečtěte si naše rady.
 
Nejdřív je potřeba odblešit mazlíčka, aby dál neroznášel parazity do všech částí bytu.
Antiparazitika určená na blechy najdete v prodejnách pro mazlíčky, dobře zásobených lékárnách a samozřejmě v internetových obchodech.
škrábající se kočka
 
Přesné zaměření a druh aplikace
 
Přípravky pro mazlíčky:
 
Spot ony
 
 
Spot-ony jsou ke pokožce mazlíčků šetrnější, protože se aplikují pouze v jednom bodě, většinou za krkem. Účinnou látkou v těchto přípravcích je fipronil.
 
 
Spreje
 
Spreje mají stejný účinek jako spot-ony, ne každé zvíře je jím ale nadšeno, takže bude dělat cavyky při jeho aplikaci. Navíc tyto prostředky na hubení blech obsahují velké procento lihu, takže při rozprašování musíte vyvětrat kvůli obsahu celkem nepříjemných výparů (které ale nejsou zdravotně závadné, spíše se jedná o nepříjemný čichový vjem).
obývací pokoj s kobercem
 
Přípravky na ošetření předmětů a ploch v domácnosti
 
Po aplikací spot-onů na mazlíčky je čas na ošetření ploch, kde se naši malí přátelé rádi zdržují. Jsou to sedačky, podlahy, koberce. Na tyto plochy nastříkáme sprej s obsahem fipronilu (to platí pro majitele koček) nebo permethrinu (látky hubící hmyz). Jejich účinek je dlouhodobější, takže blechy a jejich vajíčka postupně usmrtí. U chovatelů koček je důležité dbát, aby se přípravek s obsahem permethrinu nedostal do kontaktu s kočkou, je pro ni silně toxický!  
Při výskytu blech ve vaší domácnosti je velmi důležité vyprat oblečení, které přišlo do kontaktu s mazlíčkem a poté je vyžehlit. Tak se zničí případná bleší vajíčka a blechy se již dále nemohou vyvíjet. Části oděvů a textilní doplňky interiéru, jako jsou deky a polštářky je také možné vyprat v pračce spolu s dezinfekční přísadou na praní, která je běžně k dostání v síti drogerií.  

 

Otazníky kolem bydlení


Hledat byt s realitní kanceláří nebo bez ní? To je doslova otázka na tělo. V inzerátech se to hemží byty na prodej, byty k pronájmu, družstevními byty nebo byty do osobního vlastnictví. Ti, kteří se ještě pořádně nevyznají ve městě, do kterého se chtějí přestěhovat kvůli zaměstnání, tak těm možná dobře pomůže realitní kancelář.
dům, dohoda

Jenom se dnes musíte smířit s tím, že ceny všech těch bytů (v nájmu, v osobním vlastnictví, družstevních bytů), ještě porostou. Zvlášť ve větších městech. Ale jsou u nás ještě lokality, kde se byty i dnes prodávají za slušnou cenu, ale je to určitě kvůli tomu, že tyto lokality mají mnoho nevýhod. A teď, v současnosti najít své vysněné bydlení za seriózní cenu, tak to je zázrak.Jsou to skutečně dost těžké životní situace, ale jak se říká: „kdo hledá, najde“.  
Představte si, že jste našly byt v takovém místě, které vám vyhovuje a je za přijatelnou cenu. Ale potřebuje rekonstrukci. Je velký rozdíl v tom, jestli je to byt, který jste si koupili do svého vlastnictví nebo je to byt v pronájmu. Rekonstrukce v pronajatém bytě má podle zákona mnoho pravidel.
    o    Pokud jste si byt předem prohlédli a budete ho chtít i za cenu úprav, které uspokojí vaše představy o bydlení, tak se pronajímatelem bytu musíte předem domluvit a vše dát do smlouvy.
    o    V případě, že vám to pronajímatel povolí, tak by ve smlouvě mělo být, kdo jaké náklady na tyto úpravy (rekonstrukci) bude hradit. Pokud by se jednalo o nějaké zásadní stavební úpravy a tím by se byt mohl zhodnotit, je možné, že se pronajímatelem dohodnete tak, že to, co budete investovat do rekonstrukce stavby v bytě, vám odečte z nájemného.
    o    Něco jiného je, když při prohlídce bytu zjistíte nějaké závady, které se dají opravit. Zase je to na dohodě předem a v nájemní smlouvě můžete mít, že vaše nájemné bude o tolik a tolik levnější, protože opravy v bytě půjdou z vaší kapsy. Nebo se smíříte se stavem bytu jaký je. Ale hned kvůli závadám, které jste zjistili, tak se předem dohodnete na sníženém nájemném a v nájemní smlouvě budou tyto závady přesně popsány.
byty k pronájmu

Jedna dobrá rada pro všechny, kteří chtějí nebo budou chtít žít v nájemním bytě: Občanský zákoník oddíl 3 NÁJEM přesně popisuje, v jakém by měl být byt, který se pronajímá.

Jak udělat z malého bytu vřelý domov?


Jste student, nemůžete si dovolit velký byt nebo se Vám útulnost malého bytečku zamlouvá. Mít malý byt není žádná věda. Udělat z něj ale místo, kam se budete večer rádi vracet. Kterému budete s úsměvem a pýchou říkat domov. To je skoro umění. Jak tedy na to?
VOLTE SPRÁVNÉ BARVY A VZORY
Nejzákladnější rada. Aby malé prostory nevypadaly ještě menší, je hodně důležité, jaké barvy volit a jakým se naopak vyhnout obloukem. Je známo, že tmavé barvy mají tendenci prostor opticky zmenšovat. Stejné je to i u vzorů. Pruhy, puntíky, velké květiny. Může se zdát, že tyto vzory dodají vašemu bytu šmrnc, ale je tomu právě naopak.
nápis domov
Při volení barev se proto držte při zemi. Nic nezkazíte klasickou bílou. Dodá Vašemu bytečku světlo a celkově bude vypadat větší. Pokud máte strach, že bílá je příliš fádní, nemějte. Vždycky se to přeci dá vyřešit doplňky. Pokud přece jen potřebujete barvy, držte se světla. Žlutá, jemně zelená atd.
SPRÁVNÉ VYUŽITÍ PROSTORU
Máte k dispozici pouze omezené množství prostoru. To přirozeně znamená, že se nebudete snažit do něj vecpat všechno, co jen máte. Zkrátka to budete muset trochu promyslet. Dnes už existují rafinované kusy nábytku, které se pohodlně vejdou, vypadají elegantně a uvnitř přitom máte milion přihrádek, do kterých si ty Vaše srdcové záležitosti můžete dát.
Celé to pak bude vypadat minimalisticky, přesto budete mí vše, co jen potřebujete.
věci u okna
VY SE PODŘIZUJETE BYTU, NE NAOPAK
Je to smutné, ale je to tak. Pokud chcete, aby vše bylo přesně tak, jak si představujte, pořiďte si velký byt nebo dům. V opačném případě se budete muset smířit s faktem, že to Vy se budete muset přizpůsobovat. Chtěla jste tuhle velkou lampu? Pokud se ale nevejde nebo vypadá nevkusně, máte zkrátka smůlu.
PŘEMÝŠLEJTE
Při budování malého domova musíte na každém kroku přemýšlet. Bude se to sem hodit, nebo to je jen moje představa? Budu tuhle vázu opravdu používat nebo to bude jen obrovský chytač prachu, který bude zároveň zaclánět?
Zlatá většinou bývá zásada, že méně je někdy více. Už když začnete s předělávkami, myslete na to, jaký pocit chcete mít, až se budete po dlouhém náročném dnu vracet domů. Ono se Vám hned vyjasní, že opravdu nechcete tenhle šíleně drahý koberec. Že budete milovat dotek dřevěné podlahy na bosých nohou. Chce to jen držet se své mysli.
VÁŠ DOMOV
To, co budete je Váš domov. Váš osobní prostor, do kterého Vám bude někdo zasahovat jen v případě, že to dovolíte. Váš prostor = Vaše pravidla. Pokud máte vizi, o které víte, že ji budete milovat i navzdory názorům ostatních, jděte prostě do toho. Jestli to bude dělat radost právě Vám, co na tom sejde, že se to nelíbí jiným. A pak, cokoliv je srdci vlastní, je domov.