Víte, kolik dostanete?


Kdybychom měli v současnosti málo peněz, nežilo by se nám vůbec snadno. A kdybychom neměli peníze vůbec, dost možná bychom pomřeli hlady, nemaje na pořízení si prakticky ničeho. A tak pracujeme, abychom peníze měli, a navrch si vybíráme takové zaměstnání, ve kterém dostáváme zaplaceno dost.

Jenže uchází-li se člověk o práci, nejednou neví , kolik peněz že vlastně dostane. Dozví se jenom to, kolik za něj vynaloží zaměstnavatel v podobě hrubé mzdy, jenže tato má ke mzdě čisté, tedy k tomu, kolik člověk dostane na ruku, ještě dost daleko. A je tedy pravděpodobné, že kdyby to tak nechal uchazeč o práci být, nakonec by se dočkal pořádného rozčarování. To až by zjistil, kolik mu z oné slíbené hrubé mzdy strhli.

padesátieurové bankovky

Bohužel je tomu právě tak. Když zaměstnavatel vynaloží určitou hrubou mzdu, odvede se z této daň z příjmu plus zdravotní a sociální pojištění, a někdy nejen to. A až potom je zaměstnanci vyplaceno to, co ještě zbývá. Což nemusí být dost.

A proto by se nikdo neměl spokojit jenom s povědomím o hrubé mzdě, kterou má dostat. Měl by si rovnou i zjistit, kolik že to pro něj osobně bude znamenat. A naštěstí taková hrubá mzda výpočet mzdy čisté umožňuje. Chce to jen vědět, jak na to.

A že si s podobnými počty nevíte rady? Nepropadejte beznaději. Podobných lidí je u nás dost, a všichni, kdo chtějí, najdou způsob, jak si zjistit to podstatné. Mnozí třeba využívají kalkulačku na internetu, do které stačí zadat jenom onu hrubou mzdu a hned se ví, co z ní zbude v podobě mzdy čisté, z čeho tu má člověk následně vyžít.

platební prostředky

A tak na tento nástroj vsaďte i vy, pokud se ucházíte o nové místo nebo z nějakého jiného důvodu nevíte, co vaše hrubá mzda obnáší. Je určitě lepší si to spočítat hned, dokud ještě není pozdě. Protože zjistíte-li až ve výplatním termínu, že váš plat neodpovídá vašim představám, bude už pozdě.

Hledejte tam, kde je výběr postelí rozmanitý


Pokud jste se odhodlali proměnit doposud nezařízený dětský pokoj v místnost, kde se vašemu dítěti bude spokojeně spát a hrát tak, aby mělo pocit, že je v pohádce, je dobré začít výběrem nábytku. Ten je totiž potřebný pro dosažení kompletně vybaveného pokoje a plní rovněž i funkci účelovou. Jestli však máte pocit, že je pro vás největším oříškem vybrat správnou dětskou postel, podívejte se do sortimentu našich postelí 90 x 200, které rodiče s oblibou vyhledávají nejen pro jejich vzhled, ale i kvalitu.

spící dítě

Masivní postel si zaslouží i vaše dítě

Nabídka, se kterou se můžete setkat v našem obchodě s masivním nábytkem bude pro vás velmi lákavá už jenom z hlediska toho, jaké dřevo v ní dominuje. Masiv je pro mnoho rodičů jistotou, že se odhodlali pro vysoce stabilní dřevo, kterému nepředchází snadné zničení. Uspokojit byste se nikdy neměli pouze s průměrem, ale naopak dopřát vašemu dítěti ten nejlepší nábytek, který mu poskytne komfort a několik let spokojenosti nad jeho dokonalým stavem, a to i přes jeho každodenní užívání.

dítě v posteli

Lákavá nabídka barev, ale i provedení

V našem obchodě natrefíte na několik typů dětských postelí, ze kterých můžete vybírat. Nalezete v něm nabídku samostatně stojících, se zábranou, přistýlkou, výsuvnými šuplíky, ty patrové nebo dokonce vyvýšené. O uspokojení vašich potřeb se postará mnoho odstínů dřeva, ale třeba i barev, které jsou do dětských pokojů velmi oblíbenou variantou. Ať už se rozhodnete pro přírodní variantu nebo vás o koupi přesvědčí právě tmavé dřevo, vaše dítě se v masivní posteli vyspí nanejvýš komfortně.

Pamatujte na to, že dopřát dětem to nejlepší neznamená zakoupit jim jenom ty nejnovější novinky na trhu, ale naopak zaměřit se na jeho potřeby a vsadit na kvalitu, kterou nic nepředčí. Při nákupu postele pro vaše dítě byste proto měli vědět, kde nalezete takovou, která vás nikdy nezklame.

Jak vypracovat břišní svaly


Břišní svalstvo je partií, o které sní mnoho z nás. Ploché břicho je znakem dobré životosprávy ale i symbolem krásy. Hodně lidí ovšem při tréninku břišní partie zanedbává. Ve finále tak zapojují jiné svaly než zrovna ty břišní a následně trpí bolestmi zad pánve nebo kyčlí. Také se někteří z nás domnívají, že břicho stihnou vyrýsovat za pár měsíců či dokonce dní. Krásný pekáč buchet, jaký vidíme u modelů a modelek na internetu, je ale také vrozen geneticky, a ne každý má břišní svaly symetricky tvarované, tudíž i s tím bychom při snaze jeho dosáhnutí počítat.
Dieta je základŽena, trénink, břišní svalstvo
Jak se dnes už můžete dočíst v internetových či jiných článcích, správná dieta je základ. Břišní svalstvo, které prostě neporoste ale jen se vyrýsuje, je zakryto tuky. Pokud se budeme snažit sebevíc a budeme dělat 100 sklapovaček denně, bez změny jídelníčku to prostě nepůjde. Nemusí se ale jednat o držení hladovek nebo pojídání zeleniny. Stačí omezit příjem kalorií, můžeme tedy jíst naprosto normální jídla, akorát je důležité vědět, kdy přestat. Nepřejídejte se proto tolik a jezte jen tehdy, když máte hlad. Místo 5 knedlíků si dejte jen 2. Také je k uvážení pití slazených nápojů, a tím se nemyslí jen coly nebo džusy ale i ochucené minerální vody nebo sirupy. Při nasazování opravdových diet ale nejprve váš nápad prokonzultujte s lékařem nebo s trenérem.
Pořádně se zapoťte
Jestliže budete zvedat činky, moc svalů nevyrýsujete. Ke svému tréninku v posilovně s činkami přidejte i běh, jízdu na kole nebo chůzi. Při těchto aktivitách totiž dochází ke spalování tuků, a tak tato činnost pomáhá ke zviditelnění břišního svalstva. Při změně stravy byste tak měli dosáhnout tíženého výsledku. Ve zkratce jde o to, aby byl váš příjem kalorií nižší než výdej.Muž, břišní svaly, svaly
Nebude to hned
Proto mnoho lidí nevydrží. Nevidí své výsledky po týdnu ani po měsíci snažení. Nic ale nejde hned, a proto vytrvejte ve své snaze. Věřte, že při správném dodržování se výsledky dostaví, ale bude to třeba až za rok. Pokud už vás vaše cviky nebaví snažte se je obměňovat.
Vyhledávejte nové informace a buďte neustále vzděláváni v oboru.

Péče o bazén


Filtrace
Je to jedna z nejdůležitějších částí celé soustavy, protože zajištuje čistou vodu. Toto zařízení by se mělo používat minimálně každých pět hodin při klasickém používání, abychom se zbavili spousty nežádoucích nečistot. Možná si říkáte že je to moc často, ale po této době se můžou tvořit různé organismy, protože chemická část se potřebuje také promíchat. Je to dáno tím, že některé přípravky se po delší době usazují ke dnu, a to my nechceme. Ale jakou filtraci zvolit, aby nebyla zbytečně silná a zároveň plně postačovala objemu vody? Například pokud máme bazén s 20 000 litry vody, tak tento údaj vydělíme pěti hodinami a zjistíme, že budeme potřebovat filtraci na 4 000 litrů, což jsou 4 m3.
bazén v zemi
Jednoznačně nejpoužívanější a nejlepší je písková. Je to tak, protože zachytí všechny možné velikosti nečistot, a hlavně má snadnou údržbu, protože písek se musí jenom jednou za čas propláchnout. Bohatě bude stačit i propláchnutí jednou za týden. A proto doporučuji zakoupit výhodné balení filtračního písku 25 kg. Jeho cena se pohybuje okolo 250 Kč, což jenom potvrzuje nízké náklady. Měnit ho stačí jednou za tři roky, ovšem musíme brát ohled i na velkost bazénu a zanešení. Druhým typem je kartušová. Ta se volí jen při menších nafukovacích bazénech, protože nedosahuje ani zdaleka takových výkonů jako předešlá. Vnitřní kartuše vydrží maximálně dva roky. Před samotnou koupí si ještě potvrďte všechny parametry.
voda v bazénu
Chemie
Tu používáme zejména k zamezení množení sinic či zelených organismů a úpravě pH. pH se nejčastěji testuje různými testery nebo speciálními papírky. Správná kyselost napomáhá ostatním přípravkům pro čistou vodu. Nejlepší je tuto hodnotu udržovat okolo 7. Hned druhým velice důležitým přípravkem je chlór. Ten se dá používat ve formě prášku, což vyjde levněji, ale zase musíte pravidelně dávkovat určité množství. Druhým způsobem jsou chlórové tablety, jenž se pohodlněji a sami dávkují.

Mistrovství světa netradičně na podzim


V roce 2014 vyhrálo katarské Dauhá kandidaturu na pořadatele mistrovství světa v atletice 2019. Kvůli vysokým teplotám se ale nebude konat jako obvykle v létě, ale až od 27. 9. do 6. 10. I tak ale podmínky nebudou kdovíjak přívětivé. Ze zdravotního hlediska proto maratonci a chodci odstartují své závody už ve 23:30, aby byli ušetřeni denních veder. Není to ale jediná novinka šampionátu. Poprvé v historii bude probíhat mužský desetiboj současně s ženským sedmibojem.
Překážkáři při závodu
A v programu nalezneme i novou disciplínu. Tou je smíšená štafeta na 4 x 400 metrů, která byla poprvé k vidění na Kontinentálním poháru v Ostravě 2018. Do podvědomí Čechů se možná dostala i díky úspěchu našich atletů na letošních Evropských hrách v Minsku, kde ve složení Jan Tesař, Barbora Malíková, Lada Vondrová a Michal Desenský vybojovala stříbro.

Česká nominace ještě není uzavřená, protože někteří ještě stále mohou splnit kvalifikační limity. Mezi naše největší naděje ale můžeme zařadit obhájkyni titulu, oštěpařku Barboru Špotákovou, nebo obhájce stříbra a taktéž oštěpaře, Jakuba Vadlejcha. Bez šance by neměla být ani Zuzana Hejnová na 400 m překážek. I když je letos nejrychlejší Evropankou, nebude to mít proti přesile Američanek vůbec jednoduché. Největší kandidátkou na zlato bude určitě Dalilah Muhammadová, která letos zaběhla na americkém šampionátu světový rekord.

Na medaili by určitě ráda útočila i vloni stříbrná na ME Nikola Ogrodníková, letos se s formou ale tolik nepotkala. A mezi naše stálice patří i koulař Tomáš Staněk. Doufáme, že konečně prolomí smůlu čtvrtých míst na velkých akcích, ale proti Poláku Haratykovi nebo obhájci titulu Walshovi z Nového Zélandu bude muset předvést to nejlepší, co umí.

Domácí fanoušci budou nejvíce věřit Mutazi Essa Baršimovi, aby obhájil titul a potěšil tak až 50 tisíc lidí na stadionu v Dauhá.

Další velkou hvězdou bude sprinter Christian Coleman z USA, útočící na svoje první zlato. Koho naopak neuvidíme, je Caster Semenya. Z důvodu toho, že odmítá podstoupit hormonální léčbu a její případ není uzavřen.
Atletická dráha

Jelikož v termínu MS už mají atleti ve všech ostatních sezonách volno a začínají se připravovat na další, musí si letos pozměnit plány. To se ale netýká Pavla Masláka. Ten dá přednost přípravě na halovou sezonu a MS vynechává dobrovolně. Zato dálkař Radek Juška kvůli únavové zlomenině v nártu má nucené volno.

Doufejme, že naši atleti předvedou to nejlepší, na co mají, a že letošní mistrovství světa bude minimálně tak úspěšné jako minulé v Londýně.


Upoutávka ve venkovním prostoru


Reklama jako taková dělá skutečně mnoho a že je skoro na každém kroku, to je bez pochyby. Ovšem mnohdy jsme na ni naštvaní, někdy ji sami vyhledáváme a jindy zase nás úplně pohltí a to natolik že probudí zvědavost. Je to takový správný tah na branku a zásah prodejců nebo společností do podvědomí lidí. Že to skutečně funguje, je realita. Stačí se jen podívat na různé jarmarky, farmářské trhy, poutní cesty, veletrhy, výstavy a podobně. Výčet by byl mnohem širší. Jen co s námi udělají velké párty stany, co stojí u obchodních domů. To rázem přiláká naši pozornost. Většinou se zde pořádají akce, které mají oslovit širokou veřejnost a nabídnout jim nějaké zpestření nákupu, slevu nebo zkrátka jen příjemné odpoledne. Takové reklamě se nikdo nebrání.

tržnice

Co ji udělalo viditelnou?

  • Stan, který svojí velikostí a neobvyklým tvarem ihned upoutal. Tudíž není problém ho postavit na kterýkoliv rovný terén.
  • Upoutávka společnosti na bocích nebo horní části, hodně záleží na samotné velikosti konstrukce.
  • Hudba nebo projev, který se odehrával pod krytou střechou. Díky totiž kvalitnímu materiálu, který je použitý na zastřešení, se nikdo nemusí obávat žádného povětrnostního vlivu nebo špatného počasí. Opláštění je zhotoveno z vodotěsné, velmi odolné proti oděru, polyesterové textilie, což je zárukou bezpečí a ochrany nejen majetku, ale i osob.
  • Někdy nás může upoutat i netypický tvar stanu nebo jeho barevné provedení.

stojany

Tvar jehlanu

Tento stan vypadá velmi zajímavě a jeho stavba netrvá dlouho. Snadná a rychlá montáž zabere tak 40 minut a přesto je tato stavba velmi odolná i proti silnějšímu větru. A to až do rychlosti 100 km/h, což není zrovna málo. Konstrukce vychází ze silných hliníkových stožárů a koruny. Jeho plocha je naprosto úžasná, takže pokud bychom chtěli zastřešení pro 175 osob, tak tento stan bude správnou volbou. Samozřejmě pořídit si můžeme i menší velikost, záleží jen na účelu použití. Nicméně se dají velmi dobře do něj umístit i pivní sety nebo barové stolky, tudíž je vhodný i na školení, oslavy nebo konference.

Dejte jim najevo, že si jich vážíte


Obchodní partnery a především věrné zákazníky je třeba si předcházet.Proto většina společností investuje právě do této oblasti nemalé peníze.
Jenomže neměla by to být každý rok ta stejná nuda. Ukážeme vám, jak přidat v této oblasti trochu více invence, která neurazí, ale potěší. Přitom platí vždy jednoduché pravidlo: „ Druhá strana se nesmí cítit nijak zavázaná.“
Dříve patřilo k dobrým mravům, poslat láhev dobrého vína. Co ale zkusit pro tentokrát něco jiného.

recepce

Buďte více originální
Především větší společnosti si uvědomují, že přijít z nejsnazším řešením, prostě nestačí. Firemní dárky proto vybírají velmi pečlivě a hodně nad nimi přemýšlí. Takový dárek by měl mít rozumnou hodnotu a být při tom pro klienta příjemným překvapením. Kromě toho by měl být spojený s identitou odesílatele, tedy nést firemní logo. Pokud navíc nepodléhá konzumaci, pak bude připomínat dobré vzájemné vztahy stále.

Pár obchodních tipů, jak vybírat
vNebojte se trochu experimentovat.
vNeposílejte každý rok to samé, i když jsou takové upomínky velmi oblíbené.
vVybírejte takové, které nesou vaše logo a tradici.
vVyzkoušejte nevšední certifikáty v kombinaci s malým překvapením.
vPřípravu nikdy nenechávejte na poslední chvíli a vždy je odešlete nejpozději dva týdny před Vánoci.

vNakupujte luxusní zboží na slevových serverech za přijatelnou cenu.
Letošním hitem jsou právě výše zmíněné slevové servery, kdy můžete využít různé dárkové karty. Ty jsou opatřeny stíracím políčkem s číselným kódem, který lze po jeho zadání uplatnit a vybrat si dle vkusu.

Velmi oblíbené jsou také stále více zážitkové servery. Sem patří klasické evergreeny jako masáže, například medové nebo thajské. Ty jsou právě u obchodních partnerů nejvíce vyhledávané. I tady ale můžete využít certifikátů, kdy necháte vaše klienty, aby si vybrali sami dle libosti.

pozvánky

Samozřejmě že se situace u každé společnosti značně liší. Záleží jen na vás, na co jste zvyklí. Přesto je krásné popřát si šťastné a veselé třeba i jen pomocí malé drobnosti. Vždyť vás bude hřát u srdce už jen ten pocit, že si na vás někdo vzpomněl.