S některými IT odborníky rozhodně není jednoduché se domluvit. Mnoho lidí o IT specialistech tvrdí, že mají svůj svět. Možná, že se vám někdy stalo, že jste komunikovali s nějakým IT specialistou a když jste mu vysvětlovali problém, jaký vás potkal a už jste dokončili svou myšlenku, slyšeli jste z druhé strany sluchátka ticho. Člověk se tak mohl opatrně zeptat, jestli jej někdo poslouchá a až za několik sekund se vám IT specialista ozval s tím, že vás poslouchá a to po celou dobu. Je jasné, že když člověk nedostane ihned zpětnou vazbu, může z toho být nesvůj, protože se mohlo stát, že se spojení přerušilo a člověk tak bude muset nejenže zavolat znovu, ale také vše znovu vylíčit.

pěkný notebook

Je možné, že daný člověk neodpovídal z toho důvodu, že přemýšlel nad daným problémem a jak by se dal daný problém vyřešit. Mohl také myslet na něco úplně jiného, ale je pravděpodobnější, že se vás snažil vyslechnout a ihned začal přemýšlet, jak by se to dalo vyřešit a případně, zda by něco takového zvládnul a hlavně kdy by si na opravu vašeho počítače nebo notebooku udělal čas.

IT specialistům se při popisu problému honí v hlavě mnoho věcí a tak se není čemu divit, že nereagují ihned. Možná ale z toho důvodu si mnoho lidí myslí, že právě IT specialisti mají svůj svět, protože předpokládají, že by běžný člověk odpověděl ihned.

hezký notebook

Člověk musí všechny okolo sebe brát takové, jací jsou a to včetně IT specialistů. Ti takoví opravdu bývají a člověk tak musí nějakou dobu počkat, než se specialista zamyslí a přijde s odpovědí.

Dnešní lidé by chtěli odpovědi hned, ale někdy to tak rychle skutečně nejde, protože nikdy nevíte, kolik toho má daný člověk ještě na práci předtím, než bude schopen dostat se k vašemu počítači nebo co dělá právě teď, takže nemá tolik času.

Je potřeba všechny okolo nás respektovat a to včetně IT specialistů.