Pokud se rozhodnete pro stavbu rodinného domku na vlastním pozemku, jako jedna z prvních věcí, kterou budete vyřizovat, je přivedení tzv. inženýrských sítí k vašemu pozemku a rozvody těchto sítí po vašem pozemku. Ještě než začnete stavět, musíte si zajistit, že k vašemu pozemku bude přivedená v první řadě elektřina. Abyste mohli být připojení do elektrické sítě, musíte být přihlášený jako odběratel, mít svého dodavatele, ale především, musíte si zřídit odběrné místo a nechat udělat tomuto místu revizi. Revize odběrných míst zajišťuje řada firem a je jen na vás, kterou zvolíte.

rozvaděč

Aby vám mohl být osazen elektroměr, musíte mít udělanou revizi odběrného místa a vyplněnou přihlášku pro svého dodavatele elektrické energie. V současné době energetické krize můžete mít se sehnáním dodavatele trochu problém a velkou pozornost byste měli věnovat smlouvě a všem poplatkům a zálohám, které budou ve smlouvě uvedené.

elektřina

Dále budete potřebovat přivézt vodu a mít vyřešenou i kanalizaci, protože tyto dvě věci spolu úzce souvisí. Ideální je připojení na veřejnou kanalizaci, ale můžete mít na zahradě i svou vlastní jímku a čističku vody. I když rostou ceny plynu, je pravděpodobné, že budete chtít k pozemku i přípojku plynu, pokud budete stavět v části, kam již přípojky plynu byly přivedeny, byla by škoda toho nevyužít. Topení plynem bude vždy ekologické a nikdo neví, jak se budou vyvíjet ceny ostatních druhů topiv. Rozhodnout se pro stavbu rodinného domku je velké rozhodnutí a vás bude čekat spousta běhání a vyřizování po úřadech. Sbírání razítek a poté obíhání všech možných revizí. Bude to chtít hodně času a pevné nervy, ale když se konečně začne stavět a vy uvidíte, jak dům roste před očima, na vše rychle zapomenete. Závěrečná kolaudace a po ní ten pocit, že bydlíte ve svém, ten za to všechno jistě stojí.