Je sice spousta dostupných aplikací, ale ne všechny jsou kvalitní a natolik přínosné. Aplikace jsou určeny jak ke kompletnímu posilování celého těla, ke zlepšení fyzické kondice. Přínosné je, že dle těchto aplikací lze cvičit v posilovně i v pohodlí domova. Aplikace jsou zaměřené pro začátečníky i pokročilé.

 stahování

Aplikace pro cvičení aneb must have!

 

  1. Nike Traingin Club (NTC) – jedná se o bezplatnou aplikaci, která je zdarma a slouží coby osobní trenér pro vaše cvičení. Od roku 2015 disponuje dostatečnou propracovaností. Je velmi efektivní a může se pochlubit i zajímavým designem. Však tato aplikace má své příznivce i v podobě takové Sereny Williams či Elli Goulding. Aplikace poskytuje databázi s obsahem více jak sto cvičení. Nicméně je zapotřebí si v prvním kroku všechna cvičení stáhnout. Jednotlivec si pak již volí cvičební trénink dle toho, jaké výsledky očekává a chce dosáhnout. Lze tak třeba zvolit jen určité cviky na protažení.

 

  1. Gym Tracer (Professional Training System) – jedná se o zcela profesionální aplikaci, která má českou verzi, ale je dostupná i v angličtině. Zde si lze vybrat ze dvou verzí. První je zaměřena na jednotlivce, kteří tak cvičí sami bez pomoci trenéra. Druhá verze je zaměřena na osobní trenény. Díky této aplikaci tak osobní trenér může cvičební deníky spravovat pro své klienty. V rámci získání této aplikace je třeba se nejprve registrovat na webových stránkách. Tato aplikace je více orientující na funkci webu. Zde je zapotřebí zmínit, že potřebná registrace pro vytvoření účtu je zdarma pouze na dobu dvou týdnů. Poté se jedná již o zpoplatněnou službu.

 běh v lese

  1. Strong – Workout Tracker and Trainer – jedná se v tomto případě o ryze fitness aplikaci, která je dostupná jen pro iOS! Jedná se však o bezplatnou aplikaci. Jednoduchá aplikace pomůže s mapováním tréninku. Aplikace je velmi oblíbená. Prvním krokem po stažení je nezbytnost zadání veškerých tělesných parametrů. Aplikace vám ihned i spočítá váš Body Mass Index. V aplikaci si tak každý může i vytvořit cvičební plán. Tento plán je možno si sestavit z velkého množství nabízených cviků, které jsou v aplikaci dostupné. Pozitivní je, že aplikace disponuje opravdu rozsáhlou nabídkou, tudíž si lze vyhledat a zařadit cviky na posílení celého těla nebo jen určité partie, stejně tak jsou k dispozici i cviky na TRX. Dostupná je i historie, kde lze doplnit jakékoliv informace, kdy si můžete psát i poznámky apod. Však se jedná o nejstahovanější aplikaci a to ve více jak dvaceti zemích světa. Nicméně je zapotřebí konstatovat, že tato aplikace je určena již spíše pro pokročilejší cvičence.