Jednou z nejčastějších forem, jak firmy nabírají nové zaměstnance, je podání inzerátu na nejrůznějších internetových serverech, specializujících se právě na vytváření databází volných míst. Má to výhodu, že zde hledají prakticky všichni nezaměstnaní, uvidí je tedy více lidí. Mnoho těchto webových stránek také nabízí možnost zasílání inzerátů uchazečům s odpovídající kvalifikací. Tím se nabídka práce dostane mezi poměrně dost lidí a je tedy velká šance, že na ni někdo odpoví.
dobré přijít na pohovor dobře oblečený
Má to ale i druhou stranu mince. Nebudeme si nic nalhávat, většina zájemců, kteří na inzerát podaný tímto způsobem odpoví, se nakonec ukáže jako nevhodná. Jen málokdy se stane, že se najde skutečně po všech stránkách vyhovující kandidát.

Internetové stránky však nabízí ještě jinou možnost, a to je prohlédnout si životopisy potenciál. http://edu.techmania.cz/cs/encyklopedie/fyzika/elektrostatika/elektricky-potencial-elektricke-napeti ích zájemců odpovídajících zadaným kritériím, a následně oslovit ty, kteří vypadají slibně. Má to výhodu, že můžeme ihned vyřadit ty, jejichž životopis už od pohledu neslibuje nic dobrého. Můžeme se tak soustředit jen na ty, kteří mají potenciál.

Samozřejmě jsou tu i zápory. Především na základě jednoho dokumentu nelze příliš posoudit, o jakého člověka se jedná. Uvedené životopisy také nemusí být aktuální, případně daný člověk už práci našel.

Možností je i využití specializovaných firem, tedy například firem hledajících lidské zdroje KIT, které vyberou vhodné kandidáty a nám tak ušetří spoustu práce. Bohužel je tu ta možnost, že vyřadí i člověka, který sice na první pohled nevypadá ideálně, nakonec se z něj však může vyklubat dobrý pracovník.pracovní pohovor

V neposlední řadě tu máme samozřejmě Úřady práce. Ty však v posledních letech ztrácí na významu. Jejich nespornou výhodou je, že nám kandidáty sami posílají, nemusíme je tedy sami kontaktovat. Problém je, že značná část je pro danou práci nevhodná, případně o ni nemá zájem a na pohovor jdou jen proto, aby nebyli vyřazeni z evidence.

Jak je vidět, najít nového pracovníka není zrovna jednoduché. Proto firmy často volí kombinaci uvedených metod podle toho, jak jim to vyhovuje. A je to nejspíš to nejlepší řešení. Přesto se často stává, že uchazeče, splňujícího všechny podmínky, mezi kandidáty nenajdeme.