Korálkování se může zdát jako dětská záliba. Mnoho barevných druhů, vlasec a nadšené úsměvy dětí, které si užívají této aktivity. Možná Vás ale překvapí, že se vůbec nejedná pouze o dětskou záležitost. 

Specializované obchody

Mnoho lidí se tomuto hobby věnuje i za cílem prodeje. Přesto se nemusíte bát, specializované obchody jsou i pro začátečníky! Naleznete zde vše potřebné – vlasce, korálky, doplňky, drátky, nitě,… vše, co k tvorbě potřebujete. 

Korálky

Návody na internetu

Nejlépe se učí pohledem. Právě proto se vyplatí zkouknout nějaké návody na internetu, zejména pak video návody, kde přesně uvidíte, kudy provléct vlasec a kolik přidat korálků. Knihy také nejsou k zahození, ale pro začátečníky nemusí být nejjednodušší na pochopení – přeci jen, nevidíte před sebou člověka, který by dělal přesně to, co Vy.

Nejen náramky

Přestože jsou korálky často spojené s náramky, případně náhrdelníky a dalšími šperky, z korálků si můžete vyrobit i okrasné dekorace nebo malá zvířátka. Tyto roztomilé výtvory obzvláštní každou domácnost!

Náramky z korálků

Trpělivost 

Korálkování je mimo jiné skvělou aktivitou pro procvičení trpělivosti a také paměti. Trpělivosti je třeba hodně, zvláště pokud pracujete s menšími korálky, s kterými je manipulace obecně složitější. Paměť si procvičíte díky jednotlivým vzorům, podle kterých postupujete a které se neustále opakují. Na práci se musíte koncentrovat, jinak Váš výtvor nemusí dopadnout podle představ.

Pokud se chytáte vyzkoušet navlékání korálků – ať už za účelem tvorby šperků, nebo například výše zmíněných zvířátek – nebojte se investovat do kvalitních korálků. Ty nekvalitní totiž nemusí mít správně vytvořený otvor pro vlasec a navlékání se pak stává naprosto nemožným. Vy tak vyhodíte peníze i korálky, protože Vám budou k ničemu.

Korálkování je zábavná činnost, velmi variabilní a jen tak nikoho neomrzí, Zkuste se někdy vrátit do dětských let!