Jisté je, že při úpravě vody ve vašem domácím bazénu se bez bazénové chemie neobejdete. Ovšem záleží jen na vás, jaké konkrétní přípravky bazénové chemie si k tomu zvolíte. Na trhu je dnes celá řada druhů, které můžeme roztřídit do tří základních typů na základě oxidačního činidla, které je aktivní desinfekční složkou těchto přípravků v boji s nežádoucími organismy.
bazén u bungalovu
Mezi nejrozšířenější a nejvíce používané se řadí tradiční přípravky chlorové chemie. Na ty narazíte nejen při úpravě vody v domácích nádržích, ale také v úpravnách pitné vody ve vodárenství, velice používané jsou také ve všech typech veřejných koupališť a bazénů. Přípravky s aktivním chlórem jsou totiž velice účinné a je na ně spolehnutí. Chlór je ve vodě poměrně stabilní a po ošetření vody přípravkem působí ještě dlouhou dobu, takže nežádoucím mikroorganismům nedá šanci. Navíc jej můžete použít třeba v tradiční kapalné podobě jako tak zvaný tekutý chlór anebo v podobě velice oblíbených a mezi lidmi velmi rozšířených chlorových tablet. Ty mají snadné a pohodlné použití, protože stačí, když potřebné množství tablet vložíte do dávkovače v plováku a o víc už se starat nemusíte.
Nicméně existuje mnoho lidí, kterým typický zápach chlorové desinfekce vadí anebo jsou na chlór vyloženě alergičtí. Ti raději využijí přípravky na bázi aktivního kyslíku, které je možné rovněž zakoupit v mnoha podobách a skupenstvích a na trhu jsou samozřejmě i v tabletové podobě.
Poměrně nová a mezi lidmi zatím málo rozšířená je bromová chemie, kde je aktivní účinnou složkou přípravků bróm. Jedná se o velice spolehlivé přípravky, které si své místo na trhu jistě brzy najdou.
kluk cáká vlasama
Nicméně ať už si vyberete kterýkoli z uvedených přípravků pro údržbu bazénové vody, tak je nezbytné, abyste spolu s ním používali také tester pH a přípravky pro úpravu pH bazénové vody, neboť jak je známo, tak jedině při optimální hodnotě pH bude oxidační činidlo v přípravku fungovat tak, jak má.